• home header spotlight worldmapwhite
 • slider1
 • slider2
 • slider3

Służebność przesyłu-realizacja nowych inwestycji oraz regulacje zaszłości inwestycyjnych

136x184 banner na www sluzebnosc

pobierz-broszure

formularz-zgloszeniowy

calendar altTermin szkolenia: 18 grudnia 2015 r.
Miejsce szkolenia: Warszawa
Korzyści i cele:
 • Szkolenie jest nastawione przede wszystkim na wskazanie uczestnikom praktycznych aspektów związanych z prowadzeniem inwestycji sieciowych w sposób maksymalny zabezpieczający teraźniejsze i przyszłe interesy ekonomiczne przedsiębiorstwa oraz rzeczywiście skutecznej obrony przed coraz bardziej rosnącą falą żądań właścicieli gruntów, na których usytuowano urządzenia energetyczne, gazownicze, wodociągowe itp.

 

Program (9.00 - 16.15)


1. Praktyczny podział tytułów prawnych do korzystania z nieruchomości w płaszczyźnie
2. Przedstawienie istotnych różnic oraz podobieństw przy wykorzystywaniu służebności przesyłu
3. Istota ugodowego oraz przymusowego (sądowego) ustanawiania służebności przesyłu
4. Właściwe usytuowanie służebności przesyłu w procesie posadowienia (już posadowionych) urządzeń sieciowych na cudzym gruncie
5. Służebność przesyłu a prawo własności i użytkowania wieczystego nieruchomości
6. Ustanowienie służebności na gruntach stanowiących przedmiot
7. Przymusowe wejście przedsiębiorstwa sieciowego na cudzy grunt w celu zrealizowania inwestycji lub regulacji zaszłości przy braku zgody właściciela nieruchomości
8. Przybliżenie znaczenia pojęcia zaszłości i jego podziały na różne okresy czasowe
9. Podział roszczeń właścicieli gruntów na majątkowe i niemajątkowe
10. Dobrowolne oraz przymusowe ustalanie wysokości wynagrodzenia z tytułu ustanowienia służebności przesyłu (rzeczywiste aspekty)
11. Praktyczna analiza problematyki zasiedzenia służebności
12. Analiza najnowszego orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych pod kątem zgłaszanych roszczeń - przez właścicieli i użytkowników wieczystych

 

Szkolenie jest skierowane do Kierowników i Pracowników działów zajmujących się:
- przeprowadzaniem  inwestycji przyłączeniowych,
- zarządzających majątkiem sieciowym
oraz podejmujących czynności w zakresie wysuwanych roszczeń właścicieli gruntów związanych z posadowieniem urządzeń energetycznych

Prelegent

Sędzia Sądu Apelacyjnego w Szczecinie

Jego praca zawodowa i to poczynając od Sądu Rejonowego, przez Sąd Okręgowy do obecnie Sądu Apelacyjnego obejmuje m.in. problematykę związaną z aspektem cywilno-prawnym funkcjonowania przedsiębiorstw energetycznych i to zarówno przedsiębiorstw dystrybucji (jak i obrotu) związanych z problematyką umiejętnego wykorzystanie przez przedsiębiorstwa służebności przesyłu oraz wywłaszczenia nieruchomości (innych regulacji cywilno-prawnych) dla wzmocnienia bezpieczeństwa nowych jak i zrealizowanych już inwestycji sieciowych, kierowanych do przedsiębiorstw przez właścicieli nieruchomości szeroko rozumianych roszczeń finansowych i eksmisyjnych związanych z posadowieniem urządzeń energetycznych na cudzych gruntach.
Prowadzi również od kilkunastu lat szkolenia na terenie całej Polski, w tym również w dużej ilości dla całego sektora energetycznego (zwłaszcza od 1998 roku).
Nadto prowadzi szkolenia z zakresu zwalczania plagi nielegalnego poboru energii z zastosowaniem wymogów prawa energetycznego, praktycznych aspektów kontroli oraz dochodzenia roszczeń na drodze postępowania karnego i cywilnego, praktycznych warsztatów zawierania i rozwiązywania przez przedsiębiorstwa energetyczne umów, wzajemnej ochrony ekonomicznych interesów przedsiębiorstw dystrybucji i obrotu związanych z wstrzymywaniem dostaw energii, dochodzeniem roszczeń i nielegalnego poboru, jak również z szeroko rozumianego prawnego zabezpieczania umów handlowych i inwestycyjnych w energetyce wraz z windykacja roszczeń z nich wynikających.
Wyniesione ze swojej pracy zawodowej i dydaktycznej doświadczenie wykorzystuje prowadząc wykłady i warsztaty w powyższym zakresie. Prowadząc swoje zajęcia zawsze dostosowuje stopień ich trudności do stopnia zaawansowania słuchaczy.

cena: 
790 zł + VAT przy zgłoszeniu do 4 grudnia 2015 r.
990 zł + VAT przy zgłoszeniu po 4 grudnia 2015 r.

RABAT 5% przy zgłoszeniu 2 lub więcej osób

 

Patroni

1 pm-suzebnosc wwa 

Kontakt

Progress Group
ul. Raabego 1 lok. 18
02-793 Warszawa

tel.: 22 750 25 93
fax: 22 207 28 49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP: 812-179-93-77
REGON: 142504963

Newsletter

Wpisz adres e-mail, aby otrzymywać informacje o szkoleniach organizowanych przez Progress Group.Formularz Zgłoszeniowy

zgloszenie-szkolenia 

 

 • blue-logo-wc-min.png
 • chalas-i-wspolnicy-min.png
 • DZPlogoPANTONE-min.png
 • furtek-komosa-aleksandraowicz-min.png
 • kaszubiak-jedrzejko-adwokaci-min.png
 • metropolis-min.png
 • misters-audytor-min.png